Oferujemy kompleksowe usługi renowacji starych, wysłużonych kominów z cegły, metodą frezowania (mechanicznego poszerzania przekroju komina) i montażu wkładu nierdzewnego do wyfrezowanego komina. Frezowanie jest metodą bezinwazyjnego, mechanicznego poszerzenia pola powierzchni przekroju poprzecznego komina. Zastosowanie tej metody pozwala powiększyć przekrój komina o 1/3 szerokości cegły, nie naruszając statyki komina. np. komin o standardowych wymiarach 14/14 cm można bezpiecznie poszerzyć do fi 200 mm. Po każdym frezowaniu kominów dodatkowo przeprowadzamy uszczelnianie kominów przy pomocy profesjonalnej masy uszczelniającej ( silikatowej ) www producenta

Dopiero podczas oględzin i dokładnego przejrzenia układu kominowego przez naszego specjalisty jesteśmy w stanie określić na jakie prace renowacyjne naprawy komina można liczy. Przeważnie w starych wysłużonych kominach, niezbędnym pierwszym etapem do przystąpienia remontu jest rozwiercenie układu na większą średnicę, ponieważ większość domów jednorodzinnych posiada wąski układ kominowy co nie pozwala na usadowienie jakichkolwiek wkładów.

 

Na przykład:

  • komin o wymiarach 14×14 cm rozwiercamy na 20×20 przy czym montujemy wkłady kwasoodporne  fi 180 lub ceramiczne fi 160
  • – rozwiercanie kanału 14×21 cm na wymiar fi 220 dla wkładów ceramicznych 180

 

Najbardziej trwałą i niezawodną metodą na naprawę starego, nieszczelnego komina są wkłady ze specjalnej ceramiki szamotowej, która wytrzymuje temperaturę do 600°C, a także jest bardzo odporna na korozję wżerową. Wkłady opuszczane są na specjalnej windzie i osadzane po kolei w układzie kominowym. W kotłowni należy zamontować trójnik poniżej niego wyczystkę oraz skraplacz. Wkłady ceramiczne wymagają większego czasu na renowacje komina jeden dzień zajmuje porządne wyfrezowanie, natomiast następnego dnia montaż. Poszczególne części wkładu ceramicznego łączone są za pomocą specjalnej masy.   Wkłady ceramiczne maja uniwersalne zastosowanie, do wszystkich rodzajów paliw, do każdego pieca ekologicznego.

Wkłady ze stali żaroodpornej oferowane przez nas wykonywane są z wysokiej jakości produktów, blacha na wkłady jest grubości 1mm Poszczególne elementy wkładu kominowego posiadają cylindrycznie rozwalcowane końcówki, które umożliwiają ich kielichowe połączenie. W elementach wykonane są obustronnie żłobki, które w połączeniu z częścią kielichową zwiększają stabilność rury oraz stanowią jednocześnie element składowy połączenia. Kompletny wkład kominowy powinien też posiadać skraplacz wyczystkę trójnik umożliwiający podłączenie pieca. Montaż tych elementów odbywa się na samym dole komina poprzez wykłucie dziury i obsadzenie tych elementów. Rury wkładane są przez górę komina po czym łączona jest z posadowionymi elementami na dole. Wkład kominowy może a nie musi być zakończony daszkiem na szczycie wkładu kominowego oraz przejściem dachowym. Montaż kompletnego wykładu to zazwyczaj jeden dzień. Zajmujemy się również wkładaniem wkładów kwasoodpornych stosowanych do piecyków gazowych.

Szlamowanie komina za pomocą masy SKD sprawdza się tylko w przypadku opału suchego. Przewód kominowy zazwyczaj trzeba oczyścić z większych kawałków zaprawy, wystających cegieł i zalegającej sadzy. Następnie zabezpiecza się wyczystkę oraz wlot do pieca. Trzecim krokiem jest zwilżenie ścianek komina. Masa SKD nakładana jest za pomocą gąbki i dwoma gumowymi płytami, podnoszonymi przez windę zamontowaną na kominie. Szlamowanie komina należy wykonać trzykrotnie w temperaturze dodatniej. Nigdy w 100% nie wyszlamuje się komina, jest to tylko środek doraźny na maksymalnie 3 lata. Więc polecam wykłady ceramiczne bądź z blach kwas żaroodpornej.

P.W. „ŻAK-SZOT” S.C. A.ŻACZEK, M.SZOTEK

Addres

UL. SŁONECZNA 26

42-690 POŁOMIA

Telefon

516 361 555

Email

naprawakominow@gmail.com